VT Farm - шаблон joomla Форекс

ТЕСТОВЕ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ №19

Передивись відео та визнач для себе основні несправності генератора

 

 

 

Діагностика несправностей генератора

Генератор – значущий компонент конструкції будь-якого автомобіля. Пристрій забезпечує постачання електричною енергією багатьох важливих вузлів транспортного засобу. Електрикою, отриманим від генератора, живиться система запалювання, прилади світла, всілякі електронні пристрої, яких у складі сучасного авто безліч. Нарешті, зарядка акумуляторних батарей здійснюється завдяки роботі генераторного модуля. Природно, несправності генератора справляють істотний вплив на ефективність роботи всіх електронних приладів автомобіля, аж до повного блокування працездатності цих приладів.

Основні несправності генератора автомобіля

Основні несправності генератора можуть проявлятися наступним чином:

Шумові ознаки несправності генератора

Підвищений шум генераторного пристрою, як правило, пов’язаний з дефектами підшипникових вузлів. Найімовірніше і в більшості випадків, шум підшипників виникає з причини недостатньої кількості мастила. Такий дефект усувається просто – шляхом додавання мастильного матеріалу в підшипникові вузли. Однак шуміти підшипники можуть і через механічних дефектів – руйнування сепаратора, знос доріжок кочення, провертання зовнішнього кільця в кришці корпусу і т.д. В таких випадках заміна підшипників стає необхідною, так як в противному випадку неминучим стає поява іншого дефекту – дотик ротора і статора, що може викликати обрив обмоток.

Часто поява «виючого звуку є причиною межвіткового замикання статорних обмоток. Надмірний шум генератора може з’являтися через наявність міжвиткових замикань обмоток тягового реле, а також у випадках короткого замикання обмоток на корпусні шину. Несправності контактора запалювання, погані контакти в штекері тягового реле і на акумуляторних клемах також можуть супроводжуватися появою шумових ефектів при роботі.

Недостатній заряд або повна відсутність заряду акумулятора

Так як зарядка акумуляторних батарей безпосередньо пов’язана з роботою генератора автомобіля, дефекти пристрою можуть стати причиною недостатнього заряду або ж повної відсутності заряду. Однак у першу чергу, до того, як починати пошук несправностей генератора, слід переконатися в тому, що:

 • ступінь натягу ременя приводу генератора відповідає нормі;
 • контактні пелюстки електричних проводів забезпечують хорошу якість з’єднання на клемах акумуляторної батареї і на клемах генератора;
 • схема електричного кола від генератора до акумулятора не має пошкоджень;
 • справні всі секції акумуляторної батареї;

Якщо всі перераховані пункти виключають наявність дефектів, можна приступити до обстеження безпосередньо самого пристрою, що виробляє електричний струм, а також переконатися в тому, що регулятор напруги справний і правильно відрегульований.

Як визначити несправність генератора? Загалом-то, досить складно, якщо, наприклад, несправність – це результат межвіткового замикання обмоток. Для визначення такого дефекту потрібна спеціальна апаратура. Нерідко порушується працездатність через замикання обмоток на корпус». Тут наявність замикання можна визначити омметром – приладом, що вимірює опір. За допомогою омметра також визначається цілісність діодного моста, сполучних проводів, наявність контакту власників щіток.
 

Візуальна діагностика несправностей

Часто ті чи інші можливі несправності генератора дозволяє визначити індикатор контролю заряду батарей. Так, якщо в момент включення запалювання індикаторна лампа не світиться, такий стан може супроводжуватися:

 • несправністю акумулятора;
 • несправністю самої контрольної лампи;
 • порушенням контакту або цілісності проводів ланцюга індикатора;
 • зносі щіток генератора або поганим контактом на щітковому вузлі;
 • несправність регулятора напруги;

У тих випадках, коли відзначається постійне свічення індикатора незалежно від режиму роботи двигуна, можуть мати місце наступні несправності:

 • зношування або ослаблення приводного ременя генератора;
 • пробою діодів у схемі діодного моста;
 • обрив, коротке замикання обмотки статора;
 • несправність або збій налаштування регулятора напруги;

Завищений рівень напруги в бортовій мережі

Ознакою нормальної роботи автомобільного генератора є стабільну вихідну напругу на клемах пристрою, рівне 13,8 – 15,5 вольт. Якщо верхній поріг напруги завищений, такий стан може призвести до виходу з ладу електричних компонентів схеми автомобіля, а також до руйнування акумуляторної батареї. Причиною підвищеного вихідного напруги часто є несправність регулятора напруги або ж невірна налаштування цього пристрою. Крім того, підвищення напруги на виході генератора стає можливим у разі пробою діодного моста, наявності міжвиткових замикань обмотки ротора, поганого контакту на корпусі клеми генератора. Іноді причиною підвищеної напруги бортової мережі може стати акумулятор, якщо утворюється коротке замикання будь акумуляторних секцій. Цей момент слід враховувати, намагаючись визначити причини несправності генератора.

Последнее изменениеПонедельник, 24 сентября 2018 17:14
Другие материалы в этой категории: « СИМУЛЯТОР ГЕНЕРАТОР ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ №19 »

1 Комментарий

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх