VT Farm - шаблон joomla Форекс

ТЕМА 15

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

Для вимірювання опору використовують омметри однорамочні, дворамочні (логометри), вимірювальні мости.
опір2
 
Однорамочні омметри складаються з магнітоелектричного вимірювального приладу , джерела постійного струму G , реостата для встановлення стрілки на нуль R вимикача SA і двох клем 1 і 2.
Перед вимірюванням опору клеми 1 і 2 з'єднують, змінюючи опір реостата, R встановлюють стрілку приладу на «0» . Після цього клеми роз'єднують і до них вмикають вимірювальний опір Rх.
опір
Недолік приладу в тому, що перед кожним вимірюванням потрібно встановлювати стрілку на «0».
Дворамочний омметр (логометр) складається з двох простих рамок з котушками, до яких прикріплена стрілка постійного магніта і джерела постійного струму G. Послідовно з однією котушкою ввімкнений додатковий опір R для розширення межі вимірювання приладу, а послідовно з другою котушкою вмикають невідомий опір Rх. Струми, які протікають утворюють обертовi моменти, cрямованi у протилежнi боки. Кут повороту стрiлки залежить вiд спiввiдношень струму в котушках i не залежить вiд напруги джерела G. Логометри часто використовують як мегометри для вимiрювання великих опорів. Щоб вимiряти oпip вимiрювальним мостом, необхiдно до нього ввiмкнути невiдомий oпip Rx i зрiвноважити Micт (встановити стрiлку приладу на «0»), змiюючи опори R2 та R3. У зрiвноваженому мості добуток oпopiв протилежних плiч однаковий. За формулою визначають невiдомий опiр Rх.
Подивись відео
 
 
 
 
 
Для вимірювання індуктивності та ємності використовують вимірювальні мости змінного струму. Щоб урівноважити міст змінного струму, потрібно виконати дві умови: добутки загальних опорів протилежних пліч моста мають бути однаковими; сума зсувів фаз протилежних пліч повинна бути однаковою. Змінюючи опори та R1 і R2 ємність конденсатора С, врівноважують міст (встановлюють стрілку приладу на «0»), а потім невідому індуктивність знаходять як добуток опорів R1 , R2 і ємності конденсатора С.
індуктивність1
 
Подивись відео
 
 
Щоб виміряти ємність конденсатора вимірювальним мостом, необхідно його врівноважити (змінюючи опори, встановити стрілку приладу на «0»). Після цього невідома ємність Сх дорівнює добутку відомої ємності С на опір R1, поділеному на опір R1.
ємність1
 
Подивись відео
 
Потужність у колах постійного і змінного струму вимірюють ватметром. Одна обмотка ватметра вмикається послідовно, а друга паралельно. Щоб стрілка від нуля відхилялася вправо, необхідно струм через котушки пропускати у певному напрямку. Для цього два зажими, які вказують початки обмоток і позначені зірочками (*), з'єднуються між собою.
Для вимірювання потужності в колах трифазного змінного струму при симетричному навантаженні достатньо виміряти потужність однієї фази і помножити на три.
Для вимірювання потужності у колах змінного струму при несиметричному навантаженні можна використовувати два ватметри, показання яких підсумовують.
 потужність
потужність2
 

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

Последнее изменениеВторник, 11 сентября 2018 10:49

2 комментарии

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх