VT Farm - шаблон joomla Форекс

ТЕМА11

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

Розглянемо векторну діаграму кола змінного струму з активним і реактивним опорами. Проектуючи вектор струму І на вектор напруги U, розкладемо вектор струму на дві складові. Одна з них за напрямком збігається з вектором напруги і називається актив-ною складовою струму Ia. Вона дорівнює добутку струму на СОS φ

Подивись відео

Друга складова, перпендикулярна вектору напруги, називається реактивною Iр і дорівнює добутку струму на SIN φ.
Струм у лівій вітці паралельного з'єднання I1 дорівнює напрузі, розділеній на опір цієї вітки Z1. Аналогічно знаходимо струм у правій вітці I2.
Із трикутника опорів знаходимо СОS φ1, СОS φ2, SIN φ1, SIN φ2 для обох віток. Знаходимо активні та реактивні складові обох віток 11, Iа2, Iр2.
Активна складова струму в колі дорівнює сумі активних складових струму лівої та правої віток.
Реактивна складова струму в колі дорівнює сумі реактивних складових струму лівої та правої віток.
Знаючи активну та реактивну складові в колі, з трикутника струмів за теоремою Піфагора знайдемо загальний струм у колі IПри паралельному з'єднанні котушки і конденсатора за умови XL =XC у колі змінного струму виникає резонанс струмів. При цьому загальний опір кола різко зростає і набуває активного характеру. Струми, що протікають по котушці I1 і конденсатору I2, однакові і можуть у кілька разів перевищувати загальний струм I. Як видно із векторної діаграми, при резонансі напруга і струм збігаються за фазою. Резонансу струмів можна досягти, змінюючи індуктивність котушки, ємність конденсатора або частоту струму. Вона повинна дорівнювати:

резонанс напруг

 

Резонанс струму широко застосовують в електротехніці для підвищення COS φ у мережі.

Подивись відео

 

Попрацюй з презентацією

 

 

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

Последнее изменениеСуббота, 08 сентября 2018 20:04

2 комментарии

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх