VT Farm - шаблон joomla Форекс

ТЕМА8

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

Явище електромагнітної індукції полягає в тому, що при перетинанні провідника змінним магнітним полем у ньому індукується е. р. с. І це незалежно від того, змінюватиметься магнітне поле відносно провідника чи провідник буде рухатися у магнітному полі. Індукована е. р. с. прямо пропорційна магнітній індукції В, активній довжині провідника L і швидкості його переміщення V.

im4

1

Напрямок індукованої е. р. с. знаходять за правилом правої руки: якщо праву руку розмістити так, щоб магнітні лінії входили у долоню, великий палець, відставлений на 90°, показував напрямок руху провідника, то чотири пальці покажуть напрямок е. р. с.

права рука
Якщо вводити в котушку або виводити з неї магніт, то в котушці буде індукуватись  е. р. с., прямо пропорційна швидкості зміни магнітного потоку Ф / t і числу витків котушки. Знак «мінус» відображає закон Ленца.

im6

У момент вмикання котушки до джерела струму в ній протікає змінний струм, який створює змінне магнітне поле. Це поле перетинає витки котушки й індукує в ній е. р. с. самоіндукції. Згідно із законом Ленца е. р. с. самоіндукції буде спрямована проти струму в колі, який зростає.
При розмиканні котушки від джерела струму струм у котушці буде зменшуватися, утвориться змінне магнітне поле, яке, перетинаючи котушку, буде індукувати в ній е. р. с. самоіндукції. Ця е. р. с. згідно із законом Ленца буде збігатися із струмом у котушці. При послідовному з'єднанні котушок загальна індуктивність дорівнюватиме сумі індуктивностей усіх котушок. При паралельному з'єднанні котушок загальна індуктивність буде меншою від найменшої індуктивності паралельно з'єднаних котушок. Обернена величина загальної індуктивності паралельного з'єднання дорівнює сумі обернених величин індуктивностей усіх котушок Для зменшення вихрових струмів в осердях електричних машин, трансформаторів їх виготовляють з електротехнічної сталі (сталь із домішками кремнію). Наявність кремнію збільшує опір осердя, що зменшує вихрові струми. Крім того, осердя виготовляють не суцільним, а з пластин товщиною 0,35—0,5 мм, ізольованих між собою. Вихровим струмам доводиться замикатися окремо у кожній пластині. А оскільки площа поперечного перерізу пластин мала, то опір осердя буде великий, що і сприятиме зменшенню вихрових струмів. З вихровими струмами ведуть боротьбу тому, що вони нагрівають магнітопровід, призводять до розмагнічування і створюють додаткові втрати.

 Подивись відео

                         

 
 
 

95efac4a359bb3eaca93d20fdea8c9c5

 

 

Последнее изменениеПонедельник, 10 сентября 2018 07:55

2 комментарии

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх